13 sposobów oddziaływania Słońca dla ciała: i dobrze, i źle

13 sposobów oddziaływania Słońca dla ciała: i dobrze, i źleSłońce, czasem można dostać zły rap tylko, aby mieć negatywnych efekty na nasze zdrowie, kiedy, w rzeczywistości, ma różne pozytywne efekty na zdrowie w ogóle. Kerry Bligard, MD, UnityPoint Zdrowie, mówi, jak i wiele innych rzeczy, słońce powinny być spożywane w umiarkowanych ilościach, aby uniknąć bolesnych oparzeń słonecznych, stanów zapalnych na skórze, zmarszczki i raka skóry.

Pozytywne efekty Słońca
Poprawia Nastrój

Wojskowe Bligard mówi, że istnieje wiele korzyści od słońca , w tym i to, że jest bezpłatny i poprawia nastrój. Dni pełne słońca, które sprawiają, że ludzie czują się lepiej i mieć więcej energii, ale również zwiększa poziom serotoniny w mózgu, co wiąże się z poprawą nastroju. Nic dziwnego, że poziom serotoniny powyżej latem.

Uważa, Depresji Sezonowej (zazwyczaj nazywa się Sezonowe Zaburzenia Afektywne)

W niektórych osób, brak światła w zimie, jak się wydaje, prowadzić do depresji. Objawy obejmują zły nastrój, trudności, aby zrobić i mieć przyjaciół, przejadanie się, zmęczenie i sen też. Sezonowych depresji, wcześniej znany jako Sezonowe Zaburzenia Afektywne jest rzadkie w ciepłe miesiące.

Łagodzi Stres

Wszystkie przeżycia, stres dla różnych czynników, takich jak rodzina, praca i problemy ze zdrowiem. Wojskowe Bligard mówi, że stres może być wypełniony na różne sposoby, w tym ćwiczeń fizycznych, ma działanie relaksujące hobby, spacery z psem, lub wyjść na świeże powietrze, trochę słońca.

Poprawia Sen

Narażenie na działanie promieni słonecznych oddziaływania, takich jak melatonina, twój mózg produkuje melatoninę-to jest to, co mówi twój mózg, gdy nadszedł czas, aby snu. Gdy robi się ciemno, zaczyna produkcję melatoniny, i jesteś gotowy, aby spać w około dwie godziny. Z więcej światła słonecznego w okresie letnim, można czuć się bardziej obudził się. Wojskowe Bligard podkreśla, że nowoczesne technologie pozwalają nam zmienić na działanie sztucznego światła od światła, ekranów telewizorów i ekranów komputerowych (w tym tablety i telefony komórkowe). Odpowiednio, zmniejszenie bezsenność jest znacznie większa, niż była do tych urządzeń zostały wymyślone.

Witamina D

13 sposobów oddziaływania Słońca dla ciała: i dobrze, i źleWitamina D bierze udział w utrzymaniu wytrzymałości kości. Jedną sposób można uzyskać ten słoneczny witamina e wpływem promieni ultrafioletowych światła słonecznego. Tym nie mniej, nie trzeba dużo czasu na słońcu, aby zebrać wszystkie swoje zalety. Wojskowe Bligard polecam tylko na 15 minut przebywania na słońcu, aby zapewnić państwu wszystkie Witaminy D, co trzeba.

Szkodliwym Działaniem Słońca
Szkody dla Oczu na słońce

W dłuższej perspektywie, nie są chronione przed działaniem promieni ultrafioletowych słońca może spowodować uszkodzenie siatkówki w tylnej części oka, w której czopki i pręciki, aby zrobić zdjęcia, które następnie przekazywane są do wzrokowe ośrodki mózgowe. Uszkodzenia od ekspozycji na słońce może prowadzić do rozwoju deszcz кантами na krawędzi rogówki, które mogą rosnąć więcej niż rogówki i zapobiegania jasną wizję. Światło ULTRAFIOLETOWE jest również czynnikiem rozwoju zaćmy.

Wyczerpanie Upałem

Według centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), wyczerpanie upałem jest reakcją organizmu na nadmierną utratę wody i soli, zazwyczaj w wyniku nadmiernego pocenia się. Ludzie, którzy pracują w ciepłym pomieszczeniu, są narażone na ryzyko udaru cieplnego.

Objawy udaru cieplnego są:

Ból głowy
Nudności
Zawroty głowy
Słabość
Drażliwość
Pragnienie
Pocenie się
Wzrost temperatury ciała
Zmniejszenie produkcji moczu

Udar Cieplny

Jeśli ciepło nie jest leczone, może spowodować cieplnego. Udar cieplny-jest to bardziej poważne dolegliwości związanych z ciepła i może być niebezpieczne dla życia. Według CDC, szok termiczny powoduje temperatura ciała szybko rośnie i może osiągnąć do 106 stopni Celsjusza w ciągu 10 do 15 minut. Udar cieplny wymaga natychmiastowej pomocy medycznej, ponieważ jeśli nie jest leczone, może prowadzić do śmierci lub trwałego kalectwa. Jeśli zauważysz, udar cieplny, należy natychmiast zadzwonić pod numer 911.

Objawy udaru cieplnego to:

Zamieszanie, zmiana stanu psychicznego, trudności w słowo
Utrata przytomności (śpiączka)
Ciepło, suchość skóry i nadmierne pocenie się
Skurcze

Tan

Opalenizna-to powszechnie uznany jako jeden z najczęstszych negatywnych skutków nadmiernej ekspozycji na słońce. Wojskowe Bligard mówi, maksymalna objawy oparzeń słonecznych, zwykle nie pojawiają się tak długo, około czterech lub pięciu godzin po ekspozycji na słońce pojawia się. Promieniowanie ultrafioletowe jest przyczyną oparzeń słonecznych, które mogą wystąpić od słońca lub w solarium.

Wspólne objawy oparzeń słonecznych są:

Zaczerwienienie
Ból/czułość
Obrzęk
Blister
Grypa-objawy, jak nudności, gorączka, dreszcze, ból głowy
Jeśli zauważysz, pieczenie, zwiększona temperatura, czasami szukać uwagę profesjonalny medyczne. Oprócz gorączka, ciężkie oparzenia, które są zawarte również i znacznie ból i ogromny pęcherzyków wypełnionych płynem.

Ciepło Wysypka

Wysypka ciepła wysypka, która pojawia się, gdy pot, przeprowadzonych pułapkę potu pod skórę. Wysypka ciepła odbywa się najczęściej podczas ciepłej i wilgotnej, i, według CDC, najczęściej wydaje się, klastry czerwone pryszcze lub małe pęcherzyki. Ciepło wysypka zamienia się w fałdy skóry, zgięcia łokcia, w pachwinie lub w okolicy szyi i górnej części klatki piersiowej.

Ciepło wysypka może być przetworzony, aby pozostać w chłodnym miejscu, aby zapobiec pocenie i utrzymać na chorobowo powierzchnię skóry suchej. Do tego, aby pomóc złagodzić objawy, wysypka na skórze, gorączka, CDC zaleca, aby używać proszek, aby zwiększyć komfort. Jednak nie zaleca się stosować maść lub krem.

Rak Skóry

Wojskowe Bligard mówi najgorszym wypadku, w wyniku długotrwałego przebywania na słońcu jest rozwój raka skóry. Ponieważ słońce uszkodzenia skóry rozwija się w ciągu wielu lat, im starszy, tym większe ryzyko zachorowania na raka skóry. Po wielu latach ekspozycji na światło słoneczne, szukać dostawców na trzech najczęstszych nowotworów skóry (z uwzględnieniem tego, jak często zdarzają się): rak podstawnokomórkowy, rak kolczystokomórkowy skóry i czerniak złośliwy.

Rak podstawnokomórkowy (BCC)

Ten rodzaj raka skóry prawie zawsze występuje na uszkodzoną skórę przed słońcem i, jak zwykle, różowa, błyszcząca i wychował. Tak jak skóra była bardzo miękka, co może być łatwo rannych, i dlatego może wydawać się skorupa, która zachowuje wszystko wraca na to samo miejsce. Wojskowe Bligard określa, że rak podstawnokomórkowy szczególnie często w obszarze brody dla mężczyzn, których można użyć, jak brzytwa, i wziąć od raka. Nawet jeśli SC nie jest zwykle szeroko, pozwala uzyskać szersze i głębsze w czasie, a to może stać się problemem, jeśli pomijany.

Rak płaskonabłonkowy (SCC)

To rak skóry, a także przed działaniem słońca, ale może również wystąpić na blizny od poparzeń (od ciepła lub promieniowania leczenia) lub przewlekłych owrzodzeń skóry. W niewielkiej liczbie przypadków, SCC może rozprzestrzeniać się do węzłów chłonnych i (rzadko) w innych organach. Wojskowe Bligard mówi, że mogą różnić się stopniem zaawansowania i może wymagać specyficznych chirurgiczne metody leczenia, takie jak Chirurgia Mohsa, aby usunąć, jeśli są długie lub trudne do leczenia obszarów.

Czerniak Złośliwy

13 sposobów oddziaływania Słońca dla ciała: i dobrze, i źleCzerniak jest najczęstszym z nich jest rak skóry, ale z każdym rokiem wzrasta, zwłaszcza u młodych kobiet w wieku od 18 do 29 lat, z powodu wysokich stóp solarium korzyści w tym ludność. Czerniak jest bardzo niebezpieczne i może wystąpić w dowolnym miejscu, gdzie są komórki wytwarzające pigment, obejmuje całą skórę (nie trzeba być w miejscach, które są narażone na działanie słońca, ale na słońce zwiększa ryzyko), pieprzyki, znamiona i oczy. Może rozprzestrzeniać się na węzły chłonne i inne narządy, w tym mózg, płuca i wątrobę. Czerniak znacznie częściej w rodzinach z historią moli zwiększona lub czerniaka złośliwego. Ci, którzy mieli czerniaka mają znaczne ryzyko rozwoju czerniaka, a Dr Bligard zalecamy regularnie skórę zarządzania.

Wojskowe Bligard mówi, że to jest bardzo ważne, co złego czerniaka można zdiagnozować na wczesnych etapach, jak najcieńszy guza, jest mniej prawdopodobne, aby rozprzestrzeniać. Chociaż istnieje wiele badań, w leczeniu czerniaka, najlepsze leczenie jest chirurgiczne usunięcie guza i wszystkich węzłów chłonnych zajmują, zanim rozprzestrzenił się.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *