Co było pierwsze odchudzanie, dieta lub ćwiczenia?

Co było pierwsze odchudzanie, dieta lub ćwiczenia?Jeśli jesteś jak wielu ustawiaczy uprawnienia w tej porze roku, już wyznaczoną trasę w lokalnej siłowni. Może masz zamiar krytykować bieżnie lub pocić się w zatłoczonych studyjnych klasach. Ale jeśli twoim celem jest, aby zrzucić zbędne kilogramy, możesz zapytać, jak daleko te wszystkie mile i przysiady naprawdę otrzymają ciebie. Według wielu ekspertów straty wagi, skupiać się na swoim odżywianiu mógł dać ci znacznie więcej grzywkę z każdej zainwestowanej złotówki. “Zdecydowanie przeważa dieta, ćwiczenia fizyczne, Jeśli chcesz schudnąć” – mówi Heather Мангьери, RDN i przedstawiciel Akademii żywienia i dietetyki. “Musisz zmienić swoją dietę, aby zmienić skład ciała. Nigdy nie można odstąpić od złej diety.”Więc nie martw się—przynajmniej nie tak bardzo. Oto, gdzie zacząć z uprawnienia do utraty wagi.

Nauka Mówi, Że Samych Ćwiczeń Nie Wystarczy  

Badania pokazują, że ćwiczenia same w sobie nie pomogą ci big-talents.eu schudnąć, i, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie jest to właściwe wiadomość dla światowej epidemii otyłości. Ostatnie badanie pokazuje dlaczego, sugerujący, że twoje ciało dostosowuje się do wyższych poziomów działalności, więc na razie można palić ekstra kalorie początkowo, roztrzygająco ten tempo będzie płaskowyżu. I istnieje kilka niesprzyjających badania, wskazujące na to, że wyłącznie korzystanie z ćwiczeń jako metoda utraty wagi może rzeczywiście prowadzić do zwiększenia masy ciała. “Klienci zawsze mówią, że robię to wszystko, ale ja po prostu nie mogę schudnąć,'” potwierdza Mangieri. “Mam nawet sportowcy, którzy trenują na 5, 10 i pół maratonów, i wciąż przybiera na wadze.”

Oblicz: kalorie z kalorii wOblicz: kalorie z kalorii w

Kiedy kryzys numery, to ma sens. Rzecz w tym, że ćwiczenia fizyczne sprawiają, że głodny, i to zaskakująco łatwo zrekompensować dodatkowymi kaloriami. Ludzie są skłonni przeceniać, ile kalorii są spalone podczas ćwiczeń fizycznych—często ponad dwa razy więcej, a następnie czują, że zasługują na przyjemności. Z punktu widzenia prostej matematyki, 30 minut biegu mogą spalić około 295 kalorii, jazda na rowerze spala około 295 kalorii, a delikatna joga może spalić około 90 kalorii. Z jednym чизбургером, pączkiem lub piwem, robi różnicę, a następnie kilka.  

Usprawiedliwienia: czas i pieniądze

Ciekawe jest to, że wielu ludzi jest gotowych poświęcić dużo czasu, pieniędzy i energii na drogie członkostwa w siłowni i butik—zajęcia fitness, a następnie powiedzieć, że są zbyt zajęci, aby gotować. Nawet jeśli tylko spędzić 15 minut jedzie Do i z gimnastyki codziennego, 30 minuty, które można umieścić gotować zdrowe gość restauracji. I jeśli spędzasz $ 30 pop, 3 razy w tygodniu na dziwaczne schematu lub zakręć klasy, to 90 dolarów można poświęcić swój sklep spożywczy budżet. Ten dziki łosoś nie brzmi tak skandaliczne teraz, prawda?

Od czego zacząć odchudzanie celeOd czego zacząć odchudzanie cele

Oczywiście, istnieje tak wiele powodów do ćwiczeń i aktywności fizycznej pomocne dla ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Po prostu jeśli chcesz schudnąć, ale nie może być najlepszym lub jedynym odpowiedzią. “Szczerze mówiąc, myślę, że ludzie po prostu nie wiedzą, od czego zacząć” – mówi Mangieri. “Łatwo powiedzieć, że masz zamiar iść na siłownię w ciągu godziny. Znacznie trudniej myśleć o tym, co jesz każdego dnia.”Ona zaleca, aby ustalić cele, które są tak specyficzne i osiągalne dla zdrowego odżywiania, że może być tak proste, jak wypić dużą szklankę wody tuż po przebudzeniu, uzyskując białko na śniadanie, wypełniając połowę płyty kolorowymi warzywami lub iść na spacer wieczorem, zamiast jeść lody na kanapie.

“Pierwszym krokiem jest zmienić swoje myślenie, i psychicznie zdecydujesz, że nie zdrowy człowiek,” Mangieri wzywa. “Ale to nigdy nie jest jedna zmiana stylu życia! Upewnij się, że każda część twojego życia udowadnia to. Jedz pożywienie i pij dużo wody. Wyjdź, idź i odpocznij. I nie zapomnij, aby spać i robić stres. Jedno dobre rozwiązanie obsługuje więcej.”Ale również, jeśli naprawdę nie wiesz, od czego zacząć z zdrowej diety dla utraty wagi, porozmawiaj z dietetykiem. Ostatecznie, to mogą być pieniądze wydane o wiele lepiej niż na osobistego trenera.

Uncategorized

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *